Menu

Honda walczy z korelacją z hamowni

Stoffel Vandoorne / McLaren-Honda

Japoński koncern twierdzi, że widzi olbrzymie postępy w zakresie swoich jednostek napędowych testowanych na hamowani. Nie rozumie jednak, dlaczego owe postępy nie występują na torze.

Honda pracuje nad znacznymi poprawkami w swoim silniku V6 w celu poprawy niezawodności, wydajności oraz wyeliminowania deficytu mocy.

Pierwsze poważne aktualizacje miały pojawić się w Kanadzie, lecz przez problemy, Honda postanowiła zatrzymać ich wprowadzenie, aby skupić się na dalszym testowaniu.

Nie możemy stworzyć dobrych warunków - powiedział Yusuke Hasegawa. Musimy stworzyć te same warunki z hamowani na torze, jak i z toru na hamowani.

Wszystkie nasze testy różnią się wynikami, zwłaszcza na torze i wpływa to na niezawodność jednostek napędowych. Wszystko musimy dokładnie jeszcze raz poprawić.

Mamy ulepszoną wersję silnika, ale nie wprowadziliśmy jej w Kanadzie, ponieważ dostalibyśmy karę – powiedział szef Hondy.

Jeśli będziemy pewni, że mamy środki zaradcze i strategicznie, możemy wybrać niektóre układy, aby je wprowadzić. Jednak w obliczu tego, że nie jesteśmy pewni naszych aktualizacji i nie chcemy kolejnych awarii oraz kar jednocześnie, musimy poczekać z wprowadzeniem jakichkolwiek poważnych ulepszeń.

Image © McLaren

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE