Menu

Pirelli ujawnia dobór ogumienia przez kierowców na GP Azerbejdżanu

Opona Pirelli

Pirelli ujawniło dobór mieszanek przez kierowców na Grand Prix Azerbejdżanu, które odbędzie się na ulicznym torze w Baku.

Jedyny dostawca opon do Formuły 1 na rundę w Baku zdecydował się na opony super miękkie, miękki i pośrednie, podobnie jak miało to miejsce w Chinach i Bahrajnie, a także będą do dyspozycji kierowców podczas GP Wielkiej Brytanii i Węgier, które odbędą się w lipcu.

Zgodnie z oczekiwaniami i doborze opon na poprzednie weekendy grand prix, zespoły zdecydowały się na większą ilość najmiększych opon - super miękkich, które będą dostępne w Azerbejdżanie.

Na najbardziej agresywną strategię zdecydował się zespół McLaren, którego kierowcy wybrali po dziesięć zestawów ogumienia super miękkiego, przy dwóch miękkich i jednej pośredniej mieszance.

Większość kierowców zdecydowała się natomiast na bardzo podobny wybór ilości zestawów opon, co pokazuje zestawienie kierowców Mercedesa i Ferrari, którzy w Baku będą mieli do dyspozycji po osiem zestawów opon super miękkich, czterech miękkich i jednej pośredniej.

Bardzo podobnie swoje ogumienie dobrali także kierowca Red Bulla, którzy także zdecydowali się na osiem zestawów opon super miękkich, jednak przy trzech miękkich i dwóch pośrednich.

Dobór ogumienia przez kierowców na Grand Prix Azerbejdżanu:

Dobór ogumienia przez kierowców na Grand Prix Azerbejdżanu

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE