Menu

Alonso: Wydaje mi się, że pojadę ostatni w Baku

Fernando Alonso / McLaren-Honda

Fernando Alonso nie ukrywał zdenerwowania po GP Kanady. Na trzy okrążenia przed metą Hiszpan musiał wycofać się z wyścigu ze względu na awarię silnika choć jechał na punktowanym, dziesiątym miejscu.

Moim pierwszym odczuciem jest to, że pojadę ostatni w Baku - przyznał, co zwiastuje wymianę silnika przed kolejnym grand prix.

Zapytany przez telewizję Movistar F1 czy możliwe są w najbliższym czasie poprawki w jednostce napędowej Hondy, odpowiedział:

Nie mam informacji na temat ulepszeń silnika, nie pracuję dla Hondy i nie jestem projektantem silnika.

Dwukrotny mistrz świata Formuły 1 wskazywał jednak na duży deficyt mocy jego samochodu.

Na pewno sam wyścig był trudny ze względu na deficyt mocy. Kiedy znajdowałem się na środku prostej, czasami robiło się niebezpiecznie, zwłaszcza przy takich różnicach w prędkościach.

Staraliśmy się pojechać nasz własny wyścig, byliśmy w ponownie w punktach, ale nie zdołaliśmy finiszować. Spróbujemy następnym razem.

Wiem, że prędzej czy później będziemy punktować, zwłaszcza biorąc pod uwagę mechaników, którzy pracują dzień i noc, zmieniając wiele silników. To dla nich zawsze starasz się dać z siebie wszystko na torze i wywalczyć dla nich solidną nagrodę.

Image © Honda

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE