Menu

Ekipa Force India nie zamierzała stosować polecenia zespołowego

Sergio Perez i Esteban Ocon / Force India

Zespół Force India umożliwił swoim kierowcą bezpośrednią walkę na torze. Bob Fernley, zastępca szefa ekipy, wyjaśnił po wyścigu w Kanadzie, że nie czuje złości wobec Sergio Pereza, który nie dał się wyprzedzić Estebanowi Oconowi.

Strategia opon w przypadku Estebana Ocona dawała mu przewagę nad Perezem i miał on szansę wyprzedzić Daniela Ricciardo, który jechał na trzeciej pozycji. Zespół Force India zasugerował Perezowi, że jego partner z zespołu dysponuje lepszym tempem, lecz Meksykanin nie zdecydował się na przepuszczenie Ocona.

Ostatecznie obaj zawodnicy spadli za Sebastiana Vettela i Ocon stracił szanse na walkę o podium. Niemniej jednak jak wyjaśnił Fernley po wyścigu, zespół nie zamierzał interweniować między kierowców.

Myślę, że mieliśmy szansę na podium - powiedział w rozmowie z RACER. Oczywiście poinstruowaliśmy Checo o naszych przypuszczeniach, że Esteban mógłby być nieco szybszy, ale ostatecznie trzymaliśmy się polityki na tym etapie aby pozwolić im się ścigać.

Pozwoliliśmy im się ścigać i aby rozwiązali tę sytuację na własną rękę. Z perspektywy zespołu Force India jest to nadal fantastyczny wynik. Udało nam się uzyskać pokaźną ilość punktów.

Fernley przyznał się, że była możliwość wywalczenia przez Ocona podium, lecz uporczywie trzymali się decyzji aby pozwolić ich kierowcom na czystą rywalizację i nie stosować polecenia zespołowego.

To pewnego rodzaju komplement dla zespołu, ponieważ wraz z postępem dochodzą do nas tego typu problemy, z którymi wcześniej borykali się Mercedes, Ferrari i Red Bull, a teraz to my musimy sobie z tym poradzić. Nasza polityka mówi aby zawsze pozwolić kierowcom się ścigać, ale jeśli zajdzie potrzeba zmiany tego, wówczas tak zrobimy.

Sądzę, że pojawi się pewna frustracja, ale Esteban taki nie jest, podobnie jak Checo. Wydaje mi się, że uda nam się to rozwiązać. Usiądziemy na spokojnie, przeanalizujemy dane i zaczniemy nad tym pracować.

Image © Sahara Force India Formula One Team

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE