Menu

Wolff: Nie będę zaskoczony, jeśli Rosberg wróci do F1 w barwach Ferrari

Nico Rosberg

Szef zespołu Mercedesa zasugerował, że Nico Roberg może w przyszłym roku powrócić do Formuły 1, jako kierowca Ferrari lub innego czołowego zespołu.

Nico Rosberg po zdobyciu pierwszego w swojej karierze tytułu mistrzowskiego zaskoczył cały świat i zdecydował się zakończyć swoją przygodę z Formułą 1 w trybie natychmiastowym. Niemiec motywował to niezwykle wyczerpującą walką przez trzy lata z Lewisem Hamiltonem, która miała zbyt duży wpływ na jego życie osobiste.

Decyzji o zakończeniu kariery w Formule 1 przez Nico Roberga nie spodziewał się również jego zespół, który zmuszony był naprędce szukać drugiego kierowcy etatowego. Lista chętnych oczywiście była dość długa, ale ostatecznie Toto Wolff postanowił zatrudnić Valtteriego Bottasa.

Pomimo, że Nico Rosberg jasno dał do zrozumienia, że nie jest zainteresowany powrotem do Formuły 1 w roli kierowcy, Toto Wolff uważa, że Niemiec może powrócić do tej serii już w przyszłym roku.

Myślę, że podjął on decyzję o zakończeniu kariery, ponieważ to było dla niego po prostu za dużo. Spędził naprawdę bardzo stresujący rok walcząc z najprawdopodobniej najlepszym kierowcą w Formule 1 i w tym momencie był on wyczerpany. Tak to przyajmniej wyglądało z mojej perspektywy - powiedział Toto Wolff.

Nico Ma 31 lat i jeśli jest pechowcem, to zostało mu jeszcze 70 lat życia. Dlatego nie będę zaskoczony, gdy zmieni swoje zdanie w przeciągu roku i wróci w barwach Ferrari lub innej ekipy.

Image © Mercedes AMG Petronas

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE