Menu

Honda odpowiada na krytykę McLarena

Fernando Alonso / McLaren Honda

Szef programu Hondy, Yusuke Hasegawa, stanowczo zaznaczył, że określenie przez brytyjski zespół jego koncernu jako ’zagubiony’ jest nieuzasadnione.

McLaren–Honda jako jedyny zespół w stawce nie zdobył jeszcze ani jednego punktu w klasyfikacji generalnej i zajmuje ostatnie miejsce. Dyrektor wykonawczy ekipy z Woking wyraził ostatnio ’pewne obawy’ w kwestii przedłużenia kontraktu z japońskim koncernem. Napięta atmosfera między partnerami zwiększyła się, gdy aktualizacje jednostki napędowej Hondy nie zostały – jak wcześniej planowo – wprowadzone w Kanadzie.

Zapytany o słowa, w których Brown stwierdził, że ​​Honda ’zagubiła się’ w reagowaniu na problemy, Yusuke Hasegawa odparł:

Szkoda, że nie mogę ich przekonać, że zmierzamy we właściwym kierunku. Jestem jednak przekonany, że nie jesteśmy zagubieni. Nadal potrzebujemy trochę czasu, lecz wykonujemy dobrą pracę. Robimy wiele rzeczy aby przyspieszyć rozwój, ale nie mogę ujawnić szczegółów.

Szef programu Hondy oznajmił, że jedynym sposobem na przekonanie McLarena do dalszego partnerstwa jest ​dostarczenie konkurencyjnej jednostki napędowej.

Może wierzą, że w przyszłości dostarczymy im taki silnik. Musimy teraz im to zapewnić, dostarczając jakikolwiek dowód. - mówił dyrektor projektu Hondy w F1.

Yusuke Hasegawa przekonuje, że relacje między nim a dyrektorem wykonawczym McLarena są wciąż dobre.

Nie byłem zaskoczony jego uwagami. Rozumiem jego frustrację. Jednak nasze relacje są wciąż dobre. Jako zespół jesteśmy silnie połączeni. Pracujemy razem, aby poprawić naszą sytuację.

Japończyk zdradził również, że Honda korzysta z pomocy konsultantów.

Nigdy nie powiedziałem, że nie chcemy pomocy z zewnątrz. Korzystamy z niej, lecz nie zdradzę z kim współpracujemy - zakończył.

Image © McLaren

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE