Menu

Vijay Mallya zaprzecza spekulacjom o sprzedaży zespołu Force India

Vijay Mallya

Vijay Mallya zaprzeczył spekulacjom dotyczącym sprzedaży jego zespołu Davidowi Brabhamowi lub Berniemu Ecclestone'owi.

Brytyjski magazyn Autocar przekazał informacje w zeszłym miesiącu, że David Brabham (syn Sir Jacka Brabhama, trzykrotnego mistrza Formuły 1) chciałby przejąć zespół Force India i przywrócić tym samym ekipę Brabham do sportu.

Z kolei według innych pogłosek w przetargu miał brać udział także Bernie Ecclestone, który zresztą w przeszłości był właścicielem zespołu Brabham.

Mallya zaprzeczył jednak wszelkim doniesieniom.

Nie rozmawialiśmy z Brabhamem, nawet się z nim nie spotkaliśmy - powiedział Mallya, który ma sporo prawnych problemów z rządem indyjskim.

Bernie jest z kolei moim dobrym przyjacielem i zawsze nim będzie, ale nie ma absolutnie żadnych rozmów na temat sprzedaży zespołu.

Pogłoski o chęci sprzedania zespołu pojawiły się tuż po tym, kiedy światło dzienne ujrzały informacje o problemach Vijaya Mallyi, który został aresztowany w Londynie za nieopłacanie pożyczek powiązanych z nieistniejącym już Kingfisher Airlines.

Rząd indyjski poprosił Wielką Brytanią o ekstradycję Mallyi, który uciekł do Anglii.

To postępowanie w sprawie ekstradycji opiera się na różnych zarzutach rządu Indii, a sprawa znajduje się obecnie w rękach brytyjskiego sądu i nie mam zamiaru niczego komentować - kontynuował.

Jeśli chodzi o posiadanie zespołu Force India, czy będę nadal mieszkał w Wielkiej Brytanii, czy zostanę odesłany do Indii, struktura własnościowa zespołu w ogóle się nie zmieni.

Postępowanie o ekstradycję nie ma nic wspólnego ani z własnością, ani z kierownictwem zespołu.

Reuters Image © Sahara Force India Formula One Team

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE