Menu

Hamilton z najlepszym czasem w pierwszym treningu przed GP Kanady

Lewis Hamilton

Lewis Hamilton uzyskał najlepszy czas w pierwszym treningu przed GP Konady na torze imienia tragicznie zmarłego Gillesa Villeneuve. Duet Mercedesa przedzielił Sebastian Vettel w Ferrari. Czwarty był Kimi Raikkonen, a za dwoma najlepszymi zespołami uplasowali się reprezentanci ekipy Force India.

Temperatura powietrza na początku sesji w Montrealu wynosiła 21 stopni Celsjusza. Niebo było częściowo zachmurzone.

Jako pierwszy aleję serwisową opuścił Kimi Raikkonen. W kolejnych minutach sukcesywnie dołączyła do niego reszta stawki. Tor jednak ze względu na to, że jest obiektem ulicznym był bardzo zabrudzony.

Carlos Sainz zaledwie po pięciu minutach pierwszej sesji treningowej zatrzymał swoje auto na torze. Jak się okazało doszło w nim do awarii jednostki napędowej. Tymczasem po wykonaniu okrążeń pomiarowych wszyscy kierowcy zameldowali się w alei serwisowej.

Po kwadransie treningu kierowcy ponownie wyjechali na tor. O niskiej przyczepności asfaltu przekonał się Kimi Raikkonen zaliczając piruet w siódmym zakręcie. W tym samym momencie Sergio Perez na oponach miękkich zanotował pierwszy czas treningu - 1:17,584.

Swoją przygodę miał także Sebastian Vettel, który stracił kontrolę nad swoim autem w pierwszym zakręcie. Podobnie jak w przypadku Kimiego Raikkonena, Niemiec mógł bez większych problemów kontynuować jazdę.

Na tym etapie treningu zespoły stosowały zróżnicowane dobory ogumienia. Część zaopatrzyła swoich kierowców w opony miękkie, inni otrzymali komplet supermiękkich. Reprezentanci Ferrari jako jedyni korzystali z ogumienia ultramiękkiego.

W połowie pierwszej sesji treningowej na czele plasowali się kierowcy Mercedesa z niewielką przewagą nad reprezenantami Ferrari, którzy korzystali z ogumienia ultramiękkiego.Pomimo różnicy w oponach czasy czołowej czwórki były wyrównane. Fernando Alonso, który wrócił po jednym Grand Prix przerwy wówczas nie zanotował nawet rezultatu jednego okrążenia.

Dopiero na trzeci wyjazd kierowcy Mercedesa zdecydowali założyć opony ultramiękkie. Tym razem lepszy czas zanotował Valtteri Bottas i był on szybszy od swojego kolegi z zespołu o 0,127 sekundy.

Lewis Hamilton podkręcił tempo na trzydzieści minut przed końcem treningu. Brytyjczyk jako pierwszy zszedł poniżej bariery 1 minuty i 14 sekund. Początkowo kierowcy Ferrari nie mogli się zbliżyć do takich rezultatów, ale po pewnym czasie Sebastian Vettel uzyskał wynik słabszy od trzykrotnego mistrza świata o 0,048 sekundy. Później jednak reprezentat Mercedesa poprawił swój czad do poziomu 1:13,809.

Fernando Alonso osiemnaście minut przed końcem pierwszej sesji treningowej zmuszony był zatrzymać swojego McLarena na poboczu przy nawrocie. W aucie Hiszpana doszło do kolejnych problemów natury technicznej.

W ostatnich minutach kierowcy nie poprawiali znacząco swoich rezultatów. Wartym odnotowania jest fakt, że Esteban Ocon wywołał na moment żółte flagi. Francuz w szóstym zakręcie zaliczył piruet.

Image © Mercedes AMG Petronas

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE