Menu

Lewis Hamilton: Nowe części powinny pomóc pokonać Ferrari

Lewis Hamilton / Mercedes AMG Petronas

Lewis Hamilton ma nadzieję, że Mercedes będzie mógł pokonać Ferrari podczas Grand Prix Kanady dzięki pewnym 'unikalnym' aktualizacjom.

Sebastian Vettel wygrał trzy z sześciu dotychczas rozegranych wyścigów. Kierowca Ferrari jest liderem klasyfikacji generalnej z przewagą dwudziestu pięciu punktów nad Brytyjczykiem, który przyznał, że zdaje sobie sprawę z faktu, iż ekipa z Maranello jest ulubionym zespołem w Montrealu i kibice chcieliby zobaczyć obu kierowców Ferrari na podium. Nie jest to dla niego przeszkodą, ponieważ Hamilton chce wygrać niedzielny wyścig w ten weekend.

Obecnie Ferrari jest najszybsze, więc to oni są faworytami - powiedział Hamilton w czwartek.

Pracujemy ciężko, aby naprawić wszelkie problemy. Mam nadzieję, że zaatakujemy w ten weekend. Mamy kilka wyjątkowych części, które powinny w tym pomóc.

Brytyjczyk zapytany, czy Mercedes potrzebuje dużego pakietu aktualizacji, aby pokonać Ferrari odpowiedział: Nie potrzebujemy.

Mercedes przeprowadził głęboką analizę swoich danych po rywalizacji w Monako. Brytyjczyk stanowczo przyznał, że odpowiedź na to, czy problemy zostały rozwiązane przyjdzie po wyjeździe na tor.

Zrobiliśmy kilka analiz, lecz nasze wyniki na torze określą czy wykonaliśmy postęp - zakończył.

Image © Mercedes AMG Petronas

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE