Menu

Robert Kubica może powrócić do rywalizacji w Formule 1?

Robert Kubica

Robert Kubica może powrócić do rywalizacji w Formule 1 i nie są to jedynie puste zapowiedzi.

Włoska gazeta La Gazzetta dello Sport twierdzi, że poważnie trzeba założyć powrót Polaka do Mistrzostw Świata Formuły 1, po jego ostatnim teście w Walencji z zespołem Renault, jak również informacjach, które napływały z toru.

Korespondent włoskiej gazety, Luigi Perna potwierdził, że Robert Kubica przeszedł skondensowany program całego weekendu wyścigowego, w tym także treningi startów oraz pit stopów.

Wszystko wskazuje na to, że były reprezentant zespołu Renault był szybszy od Sergeya Sirotkina, kierowcy testowego Renault.

Wydaje się, że Kubica był szybszy od oficjalnego testera Sergeya Sirotkina - twierdził Perna z La Gazzetta dello Sport.

Ograniczenia w ruchach prawego ramienia, które od wypadku było operowane osiemnaście razy, Kubica zdołał zrekompensować i przezwyciężyć - dodał dziennikarz.

Doniesienia z toru Ricardo Tormo w Walencji, gdzie Kubica odbył dzień testowy z francuskim zespołem mówią, że jedyną zmianą w bolidzie Polaka była pojedyncza dźwignia zmiany biegów ulokowana po lewej stronie, dzięki czemu kierowca bez problemów mógł operować przekładnią.

Włoski dziennikarz twierdzi także, że Kubica swoje przygotowania od strony fizycznej rozpoczął dwanaście miesięcy temu, dużo trenując na rowerze, co skutkowało zbiciem wagi o ponad dziesięć kilogramów.

Perna dodaje, że celem dla Roberta Kubicy może być kolejny test w bolidzie F1 lub udział w piątkowej sesji treningowej podczas jednego z Grand Prix. Wielki powrót Robert Kubicy nie jest już zakazanym marzeniem.

Robert Kubica
Image © Renault Sport F1 Team

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE