Menu

Alonso: Jeśli do września zaczniemy wygrywać, zostanę

Fernando Alonso / McLaren-Honda

Prawdopodobnie dopiero po letniej przerwie Formuły 1 pojawi się informacja, czy Fernando Alonso pozostanie w ekipie McLaren na kolejny sezon.

W Kanadzie Hiszpan przyznał, że zdecyduje się pozostać z brytyjskim składem, jeśli jeszcze przed wrześniem zespół zacznie odnosić sukcesy.

Musimy wygrywać. Jeśli jeszcze przed wrześniem zaczniemy wygrywać, mniej więcej w tym okresie, wówczas podejmę decyzję i zostanę - powiedział Fernando Alonso.

Oczywiście taki rozwój sytuacji wydaje się mało prawdopodobny, o czym zdaje sobie sprawę sam Alonso, który tak naprawdę osobiście nie zaczął jeszcze niczego rozważać, ponieważ na tym etapie nie można być niczego pewnym.

Po trzech latach nie jesteśmy na pozycji, która zapewniłaby nam mistrzostwo, dlatego pewne rzeczy muszą się zmienić, jeśli chodzi o zespół - tak uważam. Tak samo jest ze mną, chcę wygrywać.

Dołączyłem do tego projektu, ponieważ chciałem być Mistrzem Świata, ale nie jesteśmy na drodze do tego, dlatego jeśli nie widzisz zmian i nie masz konkurencyjnej pozycji, być może musisz zmienić projekt.

Tylko tyle mogę na razie powiedzieć. Dopóki we wrześniu, październiku lub kiedykolwiek po letniej przerwie nie usiądziemy na spokojnie, nie będę w stanie niczego powiedzieć na sto procent.

Kolejnym powodem, dla którego Alonso zdecydowałby się odejść z Formuły 1 byłby wzrost ilości wyścigów w kalendarzu Formuły 1.

Zaczynałem karierę, kiedy było 16 wyścigów, plus testy. Obecnie co roku ilość wyścigów się zwiększa. Obecna ilość rund jest dla nas już wymagająca - życie dzielisz pomiędzy przygotowania, wydarzenia sponsorskie, testy, zobowiązania i 20 lub 21 wyścigów.

Być może posiadanie 25 lub 26 wyścigów jest dobre w jednym aspekcie, ale złym w innych, zwłaszcza jeśli chodzi o to, jak wymagające staje się twoje życie.

Na tym etapie mojej kariery, dobra jakość życia jest ważniejsza niż branie udziału w większej ilości sezonów F1. Jeśli w kalendarzu pozostanie 20, 21 wyścigów, będę chciał kontynuować, jeśli liczba wzrośnie jak w NASCAR - 40 lub 50 wyścigów - wówczas to nie będzie dla mnie, być może to lepsze dla innych kierowców.

Image © McLaren

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE