Menu

FOM planuje alternatywę dla Concorde Agreement

Grand Prix Hiszpanii, Barcelona-Catalunya

Porozumienie Concorde wraz z aktualnym układem dobiegnie końca w 2020 roku. Chase Carey, nowy szef FOM, szuka alternatywy dla wspomnianej umowy wiążącej zespoły z Formułą 1.

Naszym celem jest stworzenie znacznie dłuższego partnerstwa, a nie takiego, które jest obecnie - tłumaczył Carey w rozmowie z Motorsport.com, dodając, że następna umowa będzie kontynuacją porozumienia, a nie renegocjacją po kolejnych ośmiu latach.

To, co robimy jest tym o czym mówimy, czyli pracujemy jako partnerzy rywalizujący na torze, ale podzielamy wizję kierunku, w którym zmierzamy jako sport i dzielimy się korzyściami z naszej wspólnej pracy.

W przeszłości był to sport, w którym każdy grał sam dla siebie, co w rezultacie dawało 'jeden plus jeden równa się półtora'.

Gdybyśmy się połączyli i zrozumieli jaka jest właściwa droga dla wszystkich, wówczas dałoby to 'jeden plus jeden równa się trzy - nakreślił Carey swój sposób pojmowania zasad Formuły 1.

Naszym celem jest zmiana kultury tego sportu i stworzenie nowej.

Nie ma co do tego wątpliwości, że zmiana kultury, która obowiązywała przez taki okres czasu, potrwa długo, ale uważam, że jest to przełomowa okazja aby zbudować długotrwałą i zdrowszą relację, która przyniesie korzyści obu stronom.

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE