Menu

Ferrari pomoże Pirelli w rozwoju deszczowych opon

Esteban Gutierrez / Scuderia Ferrari

Ferrari będzie pierwszym zespołem, który w przyszłym miesiącu przeprowadzi test deszczowych opon na rok 2018 dla Pirelli. W testach wykorzystany zostanie bolid Ferrari z roku 2015.

Po sfinalizowaniu harmonogramu testów na suchej nawierzchni, Pirelli poprosiło FIA o dodatkowe testy opon deszczowych. Koncern otrzymał zgodę, a włoski zespół pozytywnie zareagował na możliwość testów. Mimo zupełnie innych rozmiarów i niższego docisku w samochodzie z sezonu 2015, Ferrari uważa, że i tak będzie mogło poszerzyć swoją wiedzę na temat nowych koncepcji.

Test zostanie przeprowadzony drugiego czerwca na torze Fiorano - powiedział Mario Isola z Pirelli.

Wykorzystamy w nim samochód z roku 2015. Testy odbędą się po to, aby zbadać nowe kierunki. Mamy również inne testy zaplanowane w oficjalnym planie z wykorzystaniem obecnych samochodów, ale teraz sprawdzamy, czy możemy zorganizować jeszcze coś innego.

Zespół Ferrari nie skonkretyzował jeszcze, który z kierowców będzie uczestniczył w testach na pętli Fiorano. Najprawdopodobniej będzie to jeden z juniorów Ferrari - Antonio Giovinazzi, Charles Leclerc bądź Antonio Fuoco.

Image © Scuderia Ferrari

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE