Menu

Hamilton w ramach oszczędności wagi zrezygnował z butelki z napojem

Lewis Hamilton

Trzykrotny mistrz świata oznajmił, że celowo w tym sezonie nie wozi w swoim aucie butelki z napojem, aby pomóc w zmniejszaniu masy tegorocznego samochodu Mercedesa.

Mistrzowie świata od początku tegorocznej kampanii zmagają się ze zbyt dużą wagą swojej maszyny. Co prawda poczynione zmiany między innymi w obszarze skrzyni biegów, zbliżyły auto do pożądanego stanu, ale sytuacja nie jest na tyle dobra, aby zespół mógł zastosować specjalne odważniki mające na celu doprowadzić samochód do minimalnego limitu narzuconego przez przepisy, czyli 728 kilogramów liczonego razem z kierowcą.

"Jest wiele wyścigów, w których oszczędzasz paliwo, jak na przykład w Soczi. Nie mogłem cisnąć, ponieważ auto sie przegrzewało. Tym razem jednak od pierwszego zakrętu do samej mety był pełny gaz. Korzystasz ze wszystkiego co masz. To, aby utrzymać się za Sebastianem było morderczym wyzwaniem - tłumaczył Lewis Hamilton.

Również nie wożę ze sobą napoi, aby oszczędzić trochę wagi. W związku z tym nie piję w trakcie wyścigu. Pod koniec próbowałem wszystkiego, co mi pozostało, a gdy wpadłem do swojego zespołu, moje tętno osiągnęło maksymalny poziom. Nie wiem czy to powtórzę. Byłem trochę zmęczony potem.

Pokonanie pełnego dystansu wyścigu bez nawadniania organizmu jest niewątpliwie bardzo niebezpieczną praktyką, biorąc pod uwagę naprawdę duże wymagania fizyczne tegorocznych aut.

Image © Mercedes AMG Petronas

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE