Menu

Button odrzucił dwie oferty startów w sezonie 2017 Formuły 1

Jenson Button

Jenson Button zdradził, że otrzymał od dwóch zespołów ofertę startów w bieżącym roku, ale odrzucił je, gdyż nie był zainteresowany występowaniem we wszystkich Grand Prix sezonu 2017.

Mistrz świata z sezonu 2009 wystartuje w Grand Prix Monako, zastępując Fernando Alonso, który będzie rywalizował w tym czasie w Indy 500. Będzie to najprawdopodobniej jedyny start Brytyjczyka w tym sezonie.

Button był przymierzany do zastąpienia Nico Rosberga w Mercedesie, gdy ten ogłosił zakończenie kariery. Jednakże zespół zdecydował się podpisać roczny kontrakt z reprezentantem Williamsa, Valtterim Bottasem.

Miałem wiele opcji, aby startować dalej w F1. Dwa zespoły chciały, abym ścigał się dla nich. Nie byłem jednak tym zainteresowany - oznajmił 37-latek cytowany przez Sun.

Myślę o Monaco jako jedynym moim wyścigu w tym sezonie. Oczywiście jeśli zostanę poproszony o ponowny start, zrobię to. Nie mam nic do zyskania, ale nie mam też nic do stracenia. Jestem od tego, by pomagać zespołowi. Dlatego też, będzie to prawdopodobnie jeden z najbardziej zabawnych wyścigów dla mnie, ponieważ nie będę czuł żadnej presji.

Wypowiedź ta potwierdza, że Jenson Button nie jest zachwycony faktem, iż po zakończeniu kariery w Formule 1 musi ponownie wrócić do kokpitu.

Image © McLaren

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE