Menu

Zespół Force India ukarany grzywną w zawieszeniu

Esteban Ocon / Sahara Force India

Zespół Sahara Force India został ukarany grzywną w wysokości 25.000 euro, po tym, jak sędziowie FIA uznali, że ich oznaczenia w samochodzie nie spełniają nowej interpretacji przepisów sportowych.

Przed wyścigiem w Hiszpanii ustalono, aby wszelkie oznaczenia kierowców zostały osadzone na bolidach w ten sposób, aby gwarantowały widoczność i bezproblemowe rozpoznanie zawodnika.

Ponadto pojawiły się prośby o umieszczenie dwóch numerów bądź trzyliterowego skrótu na boku samochodu.

Zespół z Silverstone pozostawił swój frontowy numer w ustalonej pozycji na czubku nosa, podobnie jak Red Bull Racing. Co więcej, w trakcie przechodzenia kontroli nie pojawiły się problemy.

Jednakże, większość zespołów umieściła swoje numery boczne na płetwie rekina, lub w bardziej widocznych miejscach, natomiast Force India na szczycie boków bolidów, w mniej widocznym miejscu.

W związku z tym, że przed wyścigiem nie kwestionowano zgodności przepisów, a uczestnik mistrzostw świata zaoferował współpracę z FIA i natychmiastowe wyeliminowanie problemu, grzywna uległa złagodzeniu. Została ona zawieszona na okres dwunastu miesięcy.

Image © Sahara Force India Formula One Team

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE