Menu

Vandoorne pewny siebie w kwestii dorównania tempem Alonso

Stoffel Vandoorne / McLaren-Honda

Stoffel Vandoorne jest pewny, że dorówna tempem swojemu partnerowi zespołowemu z McLarena, a bycie cieniem Hiszpana odejdzie szybko w zapomnienie.

Belg przegrał z Fernando Alonso we wszystkich rozegranych do tej pory sesjach kwalifikacyjnych, częściowo również przez problemy techniczne, częściowo przez prezentowanie wolniejszego tempa.

Podczas weekendu w Hiszpanii, Stoffel miał bardzo solidne i czyste sesje treningowe, natomiast Fernando Alonso nie uzyskał czasu podczas pierwszego treningu przez awarie jednostki napędowej, a w drugim treningu zajął ostatnie miejsce.

Podczas sobotnich kwalifikacji Belg zajął dopiero dziewiętnaste miejsce, zaś kierowca z Oviedo fenomenalne siódme.

W sobotę było trochę dziwnie, nie wiem dokładnie dlaczego. Wczoraj czułem się bardzo pewny siebie i liczyłem na dobry wynik, ponieważ zrobiliśmy krok do przodu. Coś poszło nie tak i muszę to przeanalizować. Z mojej strony straciłem trochę konkurencyjności w stosunku do piątku – powiedział Stoffel Vandoorne po kwalifikacjach.

Belg oznajmij, że nie ma żadnego konkretnego powodu dlaczego jest wolniejszy od swojego partnera zespołowego.

Naprawdę nie sądzę, że to jest tajemnica. To połączenie kilku rzeczy, łączących wszystko we właściwym czasie. Początek sezonu był dla mnie bardzo trudny. Dopiero w ten weekend czułem się bardzo mocny w piątek, a w sobotę nie potrafiłem pojechać wystarczająco szybko.

Jestem absolutnie pewny, że gdy wszystko zrozumiem i poukładam, nastąpi znaczący progres w moich wynikach na tle zespołowego partnera – zakończył kierowca McLarena.

Image © McLaren

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE