Menu

Alonso po kwalifikacjach: To był piękny dzień

Fernando Alonso

Hiszpan przed własną publicznością dość niespodziewanie zdołał awansować do Q3 i zająć ostatecznie siódmą pozycję, tuż za trzema najlepszymi zespołami w stawce.

Fernando Alonso miał mnóstwo problemów technicznych w trakcie piątkowych treningów. W pierwszym z nich zdołał pokonać zaledwie jedno okrążenie, w kolejnym było odrobinę lepiej, lecz i tak dwukrotny mistrz świata znalazł się na samym dole tabeli z wynikami. W sobotę szczęście do niego się uśmiechnęło.

Być może na owalu nauczyłem się, jak jeździć szybko również po prostych - zażartował Fernando Alonso, który w zeszłym tygodniu testował przed wyścigiem Indy 500.

To była dobra sesja kwalifikacyjna dla nas, a siódme miejsce prawdziwym darem, więc zobaczymy jak będzie jutro. To był piękny dzień, w którym znajdowaliśmy kolejne dziesiąte sekundy. Zaskakująco awansowaliśmy do Q3 i pokonaliśmy kolejne dobre okrążenie.

Porzekadło Formuły 1 mówi, że punkty zdobywa się w niedzielę. Fernando Alonso świetnie sobie z tego zdaje sprawę i ma nadzieję, że czeka go bezproblemowy wyścig o GP Hiszpanii.

Nigdy nie wiesz, kiedy dopadną cię problemy. W tym roku mieliśmy ich za dużo, a niektóre przytrafiały się w najbardziej nieoczekiwanych momentach, więc mam nadzieję, że jutro tak nie będzie i uda nam się zdobyć kilka punktów.

Image © McLaren

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE