Menu

Raikkonen dyktuje tempo w trzecim treningu przed GP Hiszpanii

Kimi Raikkonen

Kimi Raikkonen uzyskał najlepszy czas w trzeciej sesji treningowej przed GP Hiszpanii Formuły 1. Drugie miejsce w zestawieniu zajął Sebastian Vettel, a w pierwszej trójce znalazł się również Lewis Hamilton.

Kierowcy wykorzystali pierwsze minuty trzeciej sesji treningowej na wykonanie okrążeń instalacyjnych. Fernando Alonso jako pierwszy przejechał jedno pomiarowe okrążenie i zanotował niezbyt konkurencyjny rezultat 1:29,225 na oponach twardych. Po pewnym czasie na serię okrążeń pomiarowych zdecydowali się reprezentanci Force India oraz Stoffel Vandoorne korzystając z ogumienia pośredniego. Co zaskakujące Belg i Esteban Ocon w pewnym momencie legitymowali się identycznymi rezultatami - 1:24,784.

Valtteri Bottas natomiast zmuszony był pauzować z powodu awarii elektryki i wycieku wody w samochodzie. Wymieniono mu również jednostkę napędową na starszą specyfikację, którą pokonał dotychczasowe cztery weekendy Grand Prix.

Po kwadransie swoje wyniki zanotowali kierowcy Ferrari. Kimi Raikkonen z komfortową przewagą objął pierwsze miejsce z czasem - 1:22,494. Niezbyt dobre okrążenie pokonał Sebastian Vettel, który z powodu kilku błędów stracił 0,9 sekundy do swojego partnera z zespołu. Później na tor wyjechał Lewis Hamilton, który był jednak wolniejszy o prawie 0,4 sekundy od szybszego reprezentanta zespołu Ferrari.

W połowie sesji treningowej Lance Stroll zdecydował się jako pierwszy wymienić opony na miękką mieszankę. Wykorzystał on większą przyczepność swojego ogumienia uzyskując piąty wynik sesji treningowej.

Z czołówki ponownie serię okrążeń pomiarowych na oponach miękkich rozpoczęli kierowcy Ferrari. Kimi Raikkonen pomimo tego, że w trzecim sektorze przeszkadzali mu wolniejsi zawodnicy i tak był szybszy o 0,2 sekundy od Sebastiana Vettela. Fin zanotował wynik 1:20,214. Lewis Hamilton ponownie był prawie 0,4 sekundy wolniejszy od mistrza świata z sezonu 2017.

Dziesięć minut przed końcem sesji treningowej zatrzymał się w alei serwisowej Sebastian Vettel. W samochodzie Niemca prawdopodobnie doszło do awarii. Chwilę później szczęście uśmiechnęło się do Valtterego Bottasa, który jednak zdołał wyjechać na ostatnie minuty treningu.

Tuż za czołówką z ponad sekundową stratą plasował się Nico Hulkenberg. Jego wynik był porównywalny z czasem Felipe Massy. Obaj Hiszpanie znaleźli się w zestawieniu na końcu pierwszej dziesiątki. Biorąc pod uwagę dotychczasowe problemy, dziesiąte miejsce dla Fernando Alonso to bardzo dobry wynik.

Image © Scuderia Ferrari

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE