Menu

Zespół Red Bull Racing bliżej Ferrari

Max Verstappen / Red Bull Racing

Forma zespołu Red Bull jest jednym z najciekawszych tematów w padoku toru Barcelona-Catalunya podczas Grand Prix Hiszpanii. Austriacki skład przywiózł ze sobą na tę rundę pakiet poprawek, dzięki którym ma zniwelować straty do Ferrari, jednak wspomniane zmiany nie są tak pokaźne jak w przypadku zespołu Mercedes.

Niemniej jednak po piątkowych treningach za pierwsze wrażenie można uznać fakt, że Red Bull Racing zbliżył się do Ferrari, jednak pakiet nie został jeszcze do końca w pełni skonfigurowany.

Wygląda na to, że zmniejszyliśmy trochę różnicę do Ferrari, jednak Mercedes pojawił się również z dobrym pakietem i są daleko przed - powiedział Max Verstappen po piątkowych treningach.

Nadal jesteśmy trzecim zespołem, ale zmiany popychają nas we właściwym kierunku i znaleźliśmy wzrost przyczepności.

Przed nami jednak nadal wiele pracy, jeśli chcemy poprawić tempo samochodu oraz osiągi silnika, dlatego będziemy nadal naciskać.

Max Verstappen wytłumaczył także co było powodem jego 'przygody' w drugim treningu.

Pojawił się nieoczekiwany, mocny wiatr, który spowodował kilka problemów. Zblokowałem opony w dziewiątym zakręcie, a poryw wiatru złapał tył samochodu i zmusił mnie do wyjazdu poza tor i żwir, ale na szczęście nic nie uległo uszkodzeniu.

Ten tor jest zawsze wymagający dla opon, zwłaszcza w ostatnim sektorze, ale wiatr zdecydowanie nie pomógł.

Słowa Verstappena o odrobieniu pewnej części strat do Ferrari potwierdził także Daniel Ricciardo, który w piątkowych treningach był dwukrotnie szósty.

Dziś były momenty, kiedy samochód sprawował się dość dobrze, ale nadal musimy znaleźć odpowiednią drogę z naszym nowym pakietem. Było zdecydowanie lepiej na miękkiej mieszance opon po południu, jednak czeka nas jeszcze praca przy oponach twardych.

Wyraźnie widzę poprawę i nie wyglądamy tak źle na tle Ferrari, ale oni na pewno pokażą jutro więcej.

Musimy rozwijać nasz nowy pakiet i w pełni go zrozumieć. Nie przyjechaliśmy tutaj sądząc, że będziemy tak szybcy jak Mercedes, ale odczuwamy progres i musimy wszystko odpowiednio dostosować aby zyskać kolejne dziesiąte sekundy.

Image © Getty Images / Red Bull Content Pool

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE