Menu

Mercedes pojawił się w Barcelonie z radykalnym pakietem aktualizacji

Zespół Mercedes 'uzbroił się' w pokaźny pakiet aktualizacji, przyjeżdżając do Barcelony na GP Hiszpanii.

Wydawało się, że to ekipa Red Bull Racing będzie chciała wykonać największy postęp za sprawą swoich aktualizacji w celu zmniejszenia różnicy do Mercedesa i Ferrari, jednak to aktualni mistrzowie świata zaskakują pakietem poprawek.

W samochodzie Mercedesa pojawiła się nowa podłoga, dwupoziomowy 'monkey seat', nowe sekcje aerodynamiczne przed wlotami powietrza, nowe tylne skrzydło oraz nos - krótszy i mniejszy. Najważniejszym aspektem są jednak zmiany pod nosem, czyli płaty, znajdujące się po obu stronach samochodu. Będą one miały za zadanie nakierowywać strugi powietrza wychodzące z przedniego skrzydła.

Valtteri Bottas i Lewis Hamilton będą mieli do dyspozycji w Barcelonie zaktualizowaną i mocniejszą jednostkę napędową wraz z nowym silnikiem spalinowym (ICE), turbosprężarką, MGU-K i MGU-H. Nowa jednostka ma pozwalać na generowanie maksymalnej mocy przez dłuższy czas.

Innym obszarem, na którym skupił się Mercedes była waga bolidu, która wcześniej była zbyt duża, co wpływało na większe zużycie opon jak również na balans.

W ten oto sposób Mercedes zamierza w Barcelonie wyraźnie wyróżnić się na tle rywali, a zwłaszcza zyskać przewagę nad Ferrari, które nie wprowadziło tak radykalnych zmian na to Grand Prix.

Image © Mercedes AMG Petronas

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE