Menu

Bottas: Zarządzanie oponami przestanie decydować o losach wyścigu

Valtteri Bottas

Valtteri Bottas jest zdania, że zarządzanie oponami przestanie być wkrótce jednym z najważniejszych czynników w walce o zwycięstwo w wyścigu.

Bolid Ferrari zdecydowanie lepiej obchodzi się z oponami niż auto Mercedesa. Pozwala to zespołowi z Maranello na stosowanie bardziej agresywnej strategii, a także na utrzymywanie bardzo dobrego tempa wyścigowego. Valtteri Bottas, który w Bahrajnie właśnie przez problemy z oponami stracił szanse na zwycięstwo uważa, że sytuacja odmieni się, gdy wszystkie ekipy odkryją w jaki sposób właściwie zarządzać oponami Pirelli.

Triumfator Grand Prix Rosji zapytany czy dbanie o ogumienie jest nudne, odparł: Nie, to nie jest nudne. Myślę, że zawsze tak było, ale teraz trudniejsze jest opanowanie każdego detalu zachowania się opon na torze. Nasz samochód jest obecnie na zbliżonym poziomie z bolidem Ferrari więc opony decydują o wyniku. Kiedy wszystkie zespoły zrozumieją w jaki sposób wyeliminować problemy z oponami, wtedy decydującą rolę odegra samochód, ustawienia i jego rozwój.

Valtteri Bottas odniósł się także do tematu walki Mercedesa z Ferrari.

’Na pewno chcieliśmy być na czele. Pragniemy, aby ten sezon był dla nas lepszy, ale wydaje mi się, że bardzo dobrze jest mieć konkurencję. To sprawia, że każdy pojedynczy weekend, każda sesja jest bardzo interesująca, nie tylko dla nas, ale dla każdego fana - zakończył.

Image © Mercedes AMG Petronas

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE