Menu

Fernando Alonso wiąże swoją przyszłość z F1, ale niekoniecznie z McLarenem

Fernando Alonso / McLaren-Honda

Fernando Alonso nie zadecydował jeszcze ostatecznie o swojej przyszłości i nie zaprzecza, że być może zdecyduje się na przedłużenie kontraktu z ekipą McLaren, jednak ostateczna decyzja nastąpi dopiero po letniej przerwie.

Hiszpan może pozostać w zespole na sezon 2018, lecz McLaren musi wykazać się osiągami, które pozwolą na walkę o mistrzowski tytuł.

Mam nadzieję, że nastąpi poprawa, ale od września lub października będę gotowy na negocjacje i zobaczymy czy zdecyduję się na McLarena czy na inny zespół - wyjawił dwukrotny mistrz świata w rozmowie z hiszpańską agencją EFE.

Alonso wyjaśnił także dlaczego zdecydował się zrezygnować z GP Monako i dołączyć do rywalizacji w Indy 500.

Wiadomo, że potrzebujemy radości, wyniku, tego czegoś. Tutaj nie mam już zbyt wielkiej szansy na zdobycie lepszego rezultatu.

Obecnie nie jesteśmy konkurencyjni i niezawodni, ale sezon jest długi - możemy wykonać jeszcze ważne kroki i poprawki. Mam nadzieję, że będę szczęśliwy w drugiej połowie sezonu.

Według Alonso, McLaren wkłada wszystkie środki aby wspomóc Hondę, ponieważ to w dużej mierze od silników zależy i zależeć będą osiągi samochodu. To z kolei będzie miało przełożenie na to, czy Hiszpan pozostanie w McLarenie. Jedno jest pewne: Fernando chce pozostać w Formule 1.

W lipcu będzie miała miejsce seria kilku wyścigów, ale po letniej przerwie będę miał wystarczająco czasu, by przeanalizować co uległo poprawie w zespole i jak wygląda rozwój. Będzie to czas aby zastanowić się nad tym, co chcę robić w przyszłym roku.

Ale będę w F1 - zakończył Fernando Alonso.

Image © McLaren

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE