Menu

Santino Ferucci pozostaje w zespole Haas F1 w roli kierowcy rozwojowego

Santino Ferucci / Haas F1 Team

Santino Ferucci pozostanie kierowcą rozwojowym zespołu Hass F1 w sezonie 2017, potwierdziła amerykańska ekipa przed Grand Prix Hiszpanii.

Amerykanin dołączył do zespołu Haas F1 w zeszłym sezonie wyścigowym, występując w barwach ekipy podczas testów na torze Silverstone, a także wystartował w pełnym sezonie GP3.

Podobnie, jak w ubiegłym roku, także i w tym Ferucci będzie pełnił rolę kierowcy rozwojowego i wystartuje we wszystkich rundach serii GP3 w barwach zespołu DAMS.

Kiedy w zeszłym roku stawałem się częścią zespołu Haas powiedziałem, że moim celem, odkąd zacząłem się ścigać, jest zostanie kierowcą Formuły 1 - powiedział Santino Ferucci.

Bycie Amerykaninem, który jest częścią amerykańskiego zespołu jest czymś co wzbudza ogromną dumę.

W zeszłym roku wiele się nauczyłem w GP3 z zespołem DAMS i Hassem. Połączenie tych dwóch rzeczy pozwoliło mi nauczyć się więcej i szybciej oceniać sytuacje. Czuję się o wiele bardziej przygotowany na ten rok. Naprawdę nie mogę doczekać się rozpoczęcia sezonu.

Zadowolony z pozostanie Ferucciego w zespole Haas jest także Guenther Steiner, który przyznał, że zawodnik ekipy DAMS w serii GP3 posiada bardzo duży potencjał i szybko się uczy, co robi na zespole duże wrażenie.

Cieszymy się, że Santino jest z nami i czekamy na jego dalszy rozwój w GP3 - skomentował Guenther Steiner.

Podobało nam się to co zobaczyliśmy w nim w zeszłym roku podczas testów na Silverstone, a jego dojrzałość wewnątrz i na zewnątrz auta jest imponująca. Santino to młody amerykański kierowca, który ma mnóstwo potencjału.

Image © Haas F1 Team

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE