Menu

Mercedes ujawnia nowe oznakowanie kierowców na bolidach

Mercedes AMG Petronas

Zespół Mercedes AMG Petronas ujawnił nową identyfikację kierowców, która musi znaleźć się na bolidach od Grand Prix Hiszpanii, na prośbę Międzynarodowej Federacji Samochodowej.

Podczas ostatniego spotkania Grupy Strategicznej Formuły 1, organ zarządzający potwierdził, że rozpocznie ścisłe egzekwowanie przepisów dotyczących numerów kierowców na bolidach a także ich nazwisk, od weekendu wyścigowego na torze Barcelona-Catalunya w Hiszpanii.

Od każdego zespołu, zgodnie z wcześniejszymi zaleceniami FIA, będzie wymagana lepsza widoczność numerów kierowców oraz ich nazwisk na bolidach, co zostało potwierdzone odpowiednimi uwarunkowaniami w regulaminie sportowym Formuły 1.

Jako pierwszy wygląd nowego oznakowania swoich bolidów zaprezentował zespół Mercedes, który zdecydował się na umieszczeniu numeru, trójliterowego skrótu nazwiska kierowcy oraz flagi na płetwie bolidu.

Powiększeniu uległ także numer danego kierowcy na nosie bolidu, który musi mieć odpowiednią szerokość, wysokość oraz wyraźnie widoczny kolor, co w przypadku zespołu Mercedes oznacza - czerwony dla Lewisa Hamiltona i niebieski dla Valtteriego Bottasa.

Mercedes AMG Petronas
Image © Mercedes AMG Petronas

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE