Menu

Renault wprowadzi kolejne aktualizacje aerodynamiczne od GP Hiszpanii

Nico Hulkenberg / Renault Sport F1 Team

Zespół Renault Sport F1 na Grand Prix Hiszpanii przywiezie nowe tylne skrzydło oraz sekcje aerodynamiczne przed bocznymi wlotami powietrza.

Jak co roku europejski sezon Formuły 1 rozpoczyna się od rywalizacji na torze Barcelona-Catalunya, co za sobą niesie także pierwszą dużą możliwość przywiezienia poprawek do swoich bolidów, co zamierzają zrobić zespoły.

Renault już podczas GP Rosji wprowadziła nowe przednie skrzydło, które miało poprawić tempo wyścigowe, co potwierdził Nico Hulkenberg kończąc rywalizację na ósmej lokacie, podkreślając, że zespół zrobił dobry krok choć jeszcze pozostało dużo pracy do wykonania w tej kwestii.

Francuska ekipa na wyścig w Hiszpanii, chce wprowadzić nowe poprawki - nowe tylne skrzydło oraz sekcje aerodynamiczne przed bocznymi wlotami powietrza.

W tym sezonie kwalifikowaliśmy się na wysokich pozycjach, a Soczi pokazało nam pożyteczną poprawę naszego tempa - powiedział szef techniczny Renault Nick Chester.

Nadal mamy kilka ulepszeń aerodynamicznych na Hiszpanię, więc jesteśmy pozytywnie nastawieni. Mamy nowe sekcje przed wlotami powietrza oraz zaktualizowane tylne skrzydło.

Poprawki, których użyliśmy w Soczi, działały zgodnie z oczekiwaniami, więc zrobiliśmy dobry krok w naszym tempie wyścigowym przy jednoczesnym utrzymaniu odpowiedniego tempa kwalifikacyjnego. Jest jeszcze wiele do zrobienia w tym obszarze, ale zmierzamy w dobrym kierunku.

Walczymy w środku stawki, czego się spodziewaliśmy, ale to bardzo bliska walka, dlatego musimy być pewni, że wykorzystujemy wszelkie możliwe korzyści z samochodu - dodał.

Image © Renault Sport F1 Team

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE