Menu

Massa: Można wygrywać bez Neweya

Felipe Massa

Felipe Massa oznajmił, że sukces zespołu z Maranello w tegorocznej rywalizacji, pokazuje, iż można konkurować z najlepszymi bolidami bez zatrudniania ekspertów takich jak Adrian Newey.

Pod koniec ubiegłego roku Ferrari zakończyło współpracę z Jamesem Allisonem i powierzyło odpowiedzialność za pracę nad nowym bolidem mało znanym inżynierom. Felipe Massa, który reprezentował włoską stajnię w latach 2006 – 2013 uważa, że takie podejście okazało się najlepszym sposobem do osiągnięcia sukcesu.

Myślę, że Ferrari robi coś, czego nikt się nie spodziewał. To naprawdę pozytywne. Pokazuje to, że jeśli masz w swoim zespole Adriana Neweya nie oznacza to, że wszystko będzie u ciebie lepsze niż u innych konkurentów – powiedział Brazylijczyk.

Uważam, że jeśli wprowadzi się ludzi do pracy w różnych dziedzinach, a nie mają topowych nazwisk, to i tak mogą wykonać świetną pracę.

Massa przyznał, że pod koniec ubiegłego roku uważał, iż tylko Red Bull Racing jest w stanie podjąć się walki z Mercedesem.

W listopadzie, gdybym otrzymał takie pytanie to odpowiedziałbym, że jedyną ekipą, która może walczyć z Mercedesem jest Red Bull. W tamtym sezonie w niektórych wyścigach pokazywali się z bardzo dobrej strony. Ich silnik stale się poprawiał, ale nie zbudowali najlepszego samochodu, zrobiło to Ferrari - zakończył kierowca Williamsa.

Image © Williams F1

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE