Menu

Daniel Ricciardo sceptyczny wobec twardej mieszanki Pirelli

Daniel Ricciardo / Red Bull Racing

Daniel Ricciardo z zespołu Red Bull Racing obawia się, że twarda mieszanka opon, która zostanie użyta po raz pierwszy w tym sezonie w Grand Prix Hiszpanii, nie będzie dla nikogo dobra. Zarówno dla kibiców w kwestii widowiska, jak i samych kierowców, którzy to napotkają problemy z jej dogrzaniem.

Po raz pierwszy w tym roku w Barcelonie użyjemy twardej mieszanki. Nie wiem, czy to nam pomoże, czy nie, ale po prostu uważam, że nikt na tym nie skorzysta – stwierdził kierowca Red Bull Racing.

Opony w tym roku są naprawdę wystarczająco za twarde, więc twardsze mieszanki będą już nazbyt twarde. Liczę na to, że w Barcelonie będzie gorąco, wtedy każda mieszanka będzie odpowiednio pracować, ale jeśli będzie zimno, będziemy mieli wszyscy ogromnie problemy – zakończył Daniel Ricciardo.

Pirelli podobnie jak w poprzednich latach dla kierowców na torze w Barcelonie przygotowało opony miękkie, pośrednie i twarde. W trakcie niedzielnego wyścigu na zawodnikach będzie obowiązywał wymóg skorzystania z zestawu wykonanego z pośredniej bądź twardej mieszanki.

Image © Getty Images / Red Bull Content Pool

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE