Menu

Toto Wolff: Valtteri potrzebuje czasu, ale zasłużył na zwycięstwo

Valtteri Bottas / Mercedes AMG Petronas

Rezultat Valtterigo Bottasa w GP Rosji potwierdził, że Mercedes dokonał właściwego wyboru po odejściu Nico Rosberga.

Wprawdzie po słabszych występach Fina w Chinach i Bahrajnie nasiliły się spekulacje, że niemiecka stajnia może już po pierwszym sezonie zrezygnować z jego usług, jednak Toto Wolff, który zabrał głos w tej sprawie po weekendzie w Soczi, przyznał, że taki osąd jest niesprawiedliwy, zwłaszcza po zaledwie kilku wyścigach.

To szalone, że niektórzy spekulują odnośnie jego pozycji już po trzech wyścigach - powiedział Toto Wolff.

Trzeba dać mu czas. W juniorskich kategoriach był niesamowitym kierowcą, długo ścigał się dla Williamsa i nie było sezonu, w którym nie byłby porównywany do swojego partnera zespołowego.

Teraz podjął się ryzykownego kroku, zostając partnerem Lewisa Hamiltona i zasiadając za kierownicą samochodu aktualnego mistrza świata. Uważam, że wykonał dobrą robotę.

Raz stanął na podium i wygrał wyścig choć był naciskany ze strony Sebastiana Vettela. Fantastyczny start, fantastyczne tempo na ultra miękkich oponach na początku wyścigu i uważam, że zasłużył na to zwycięstwo.

Wolff przyznał również, że mimo zaciętej rywalizacji między jego podopiecznymi, obaj darzą się szacunkiem. Ich relacja różni się jednak od tej z ubiegłego roku, kiedy obok Lewisa Hamiltona ścigał się Nico Rosberg.

Lewis miał naprawdę zły weekend w Rosji i musimy popracować nad interakcją pomiędzy kierowcą, samochodem i oponami.

Pomiędzy kierowcami nic się nie zmieniło. Lewis był jedną z pierwszych osób, która pogratulowała Valtteriemu, co pokazuje, że darzą się szacunkiem. Jednak są rywalami, chcą wygrywać i walczyć o tytuł. Jednak nie sądzę aby ta rywalizacja miała wpływ na ich relacje i dynamikę zespołu, co miało miejsce w zeszłym sezonie. To zupełnie inna relacja.

Image © Mercedes AMG Petronas

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE