Menu

Carey oskarżył Ecclestone o zahamowanie rozwoju F1

Chase Carey

Obecny szef Formuły 1 ponownie skrytykował swojego poprzednika za brak innowacyjnego stosunku do zmian w sporcie i skupianie się na krótkoterminowych rozwiązaniach.

Po przejęciu przez Liberty Media Bernie Ecclestone został odsunięty na boczny tor przez aktualnych właścicieli praw komercyjnych do sportu. Od samego początku nowi szefowie, na czele których stoi Chase Carey zdecydowali się zupełnie zmienić model zarządzania Formułą 1.

Zgadzałbym się na znacznie więcej. Jaka jest bowiem wartość posiadania pomysłu, gdy zawsze odpowiedź brzmi 'nie'? Coś takiego tworzy frustrację. Istnieje szereg rzeczy, które nie zostały zrobione tak jak być powinny. Wygląda to tak jakby sport nie był zarządzany w sposób wykorzystujący pełny potencjał przez ostatnich pięć lub sześć lat - powiedział Carey w wywiadzie dla Press Association.

Każdy z nas popełnia błędy i nikt nie jest idealny. Bernie przejął biznes dekady temu i sprzedał go za osiem miliardów dolarów. Zasługuje sobie na światowe uznanie za to, czego dokonał. Dzisiaj jednak potrzebny jest rynek sportu.

Chase Carey przyznał również, że obecnie grupa zarządzająca Formułą 1 skupia się na długoterminowych rozwiązaniach, które nie były powszechną praktyką w poprzednich latach.

Minęły trzy miesiące i byliśmy pewni, że nie jest dobrym posunięciem podejmowanie krótkoterminowych decyzji i myślenie tylko i wyłącznie o tym, co zrobimy w przyszłym tygodniu. Bernie zawsze skupiał się na tym, ale my stawiamy na długą perspektywę czasową. (..) Chcemy się upewnić, że posiadamy wszystkie narzędzia do zarządzania biznesem, a nie wyrzucać różne rzeczy i tworzyć z tego medialną historyjkę - podsumował.

Image © Liberty Media

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE