Menu

Romain Grosjean dyrektorem Stowarzyszenia Kierowców Grand Prix

Romain Grosjean

Francuz zastąpił na tym stanowisku Jensona Buttona, który wraz z sezonem 2016 zakończył swoją karierę etatowego kierowcy w Formule 1 i nic w tej materii nie zmienia fakt, że w tym roku wystartuje jednorazowo w GP Monako.

Brytyjczyk był dyrektorem GPDA (Grand Prix Drivers' Association) u boku Sebastiana Vettela od 2013 roku. Przewodniczącym tej organizacji jest natomiast Alex Wurz. Ze względu na to, że 37-latek zdecydował się przejść na emeryturę, postanowiono obsadzić jego miejsce zawodnikiem aktualnie startującym w Formule 1.

Jestem dumny z tego, że zostałem wybrany na dyrektora GPDA. My, kierowcy wyścigowi często różnimy się opiniami, ale jako grupa jesteśmy zjednoczeni chcąc jak najlepiej dla naszego sportu. Wierzę, że nasza rola jest bardzo ważna i nasz obowiązek to wspieranie udziałowców w ewoluowaniu Formuły 1 - powiedział reprezentant zespołu Haas F1 Team.

Romain Grosjean został wybrany na dyrektora Stowarzyszenia Kierowców Grand Prix podczas weekendu Formuł 1 w Soczi.

To był zaszczyt móc pracować z Jensonem przez tych kilka ostatnich lat, ponieważ zawsze dla niego interes kierowców i sportu był na pierwszym miejscu. Dzięki JB za cały twój wkład. Przez ostatnie lata Romain był bardzo aktywnym członkiem GPDA. Posiada on wiele energii i przemyśleń na temat F1. Wraz z Sebastianem chcielibyśmy go powitać jako świetny dodatek do kierownictwa Stowarzyszenia Kierowców Grand Prix - powiedział przewodniczący Alex Wurz.

Image © Haas F1 Team / LAT Photographic

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE