Menu

Hulkenberg: Renault wykonało poprawę w kwestii tempa

Nico Hulkenberg / Renault Sport F1 Team

Nico Hulkenberg twierdzi, że zespół Renault wykonał znaczną poprawą tempa wyścigowego. Niemiec pochwalił również strategię, która pozwoliła mu na zdobycz punktową w Grand Prix Rosji.

Po fatalnym pierwszym okrążeniu, zespół zdecydował się zatrzymać Hulkenberga na ultra miękkich oponach tak długo, jak to tylko możliwe, by w końcu na czterdziestym okrążeniu zjechał do boksów. Tym samym, odzyskał ósme miejsce.

Myślę, że zdecydowanie zrobiliśmy krok we właściwym kierunku w ten weekend. Muszę powiedzieć, że samochód osiągnął bardzo dobre wyniki, byłem szybki, naprawdę bardzo szybki, co było bardzo przyjemne – powiedział Nico Hulkenberg.

Kierowca Renault przyznał, że nie mógł przejechać więcej niż czterdziestu kółek na oponach ultra miękkich.

Naprawdę zaczęliśmy tracić tempo pod koniec pierwszego przejazdu. Gdybyśmy pozostali dłużej na torze, straciłbym więcej czasu w ciągu jednego lub dwóch okrążeń.

Naprawdę bardzo się cieszę z tego, co zespół zrobił i jak wykonaliśmy tę strategię. Na początku straciłem pozycję, a zostając na torze naciskałem, gdy inni zjeżdżali – dodał kierowca Renault.

Zespół Renault zajmuje ósme miejsce w klasyfikacji generalnej z dorobkiem sześciu punktów. Wszystkie zostały zdobyte przez Nico Hulkenberga.

Image © Renault Sport F1 Team

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE