Menu

Sebastian Vettel liczy na powrót Red Bulla do walki

Max Verstappen / Red Bull Racing

Kierowca Ferrari ma nadzieję, że Red Bull Racing włączy się do walki o najwyższe lokaty już podczas Grand Prix Hiszpanii.

Ekipa z Milton Keynes pracuje nad radykalną zmianą swojego bolidu RB13, aby wesprzeć siłę docisku. Do tej pory Daniel Ricciardo i Max Verstappen nie byli w stanie walczyć z Ferrari i Mercedesem o pozycje, ale obaj wierzą, że w Barcelonie to się zmieni.

Sebastian Vettel przyznał, że rywalizacja w Barcelona będzie bardzo zacięta pomiędzy Ferrari i Mercedesami, jednak liczy, że do tej walki włączy się także Red Bull, który szykuje duży pakiet poprawek.

Myślę, że to będzie ciasny wyścig pomiędzy Mercedesem i Ferrari. Mam nadzieję, że również Red Bulle będą blisko. Jest wiele różnych opinii dotyczących ich aktualizacji, które mają się pojawić w Barcelonie - powiedział Sebastian Vettel. Są silnym zespołem, wiedzą jak zbudować szybki samochód, więc spodziewam się, że tak będzie. Im szybciej, tym bardziej ekscytujące będzie to dla nas.

Szef Red Bull Racing, Christian Horner, przyznał, że sytuacja nie jest łatwa i już nie może doczekać się wyników swoich kierowców w Barcelonie.

Daliśmy z siebie bardzo dużo, zespół skupił się w pełni na tym co zamierzaliśmy zrobić i mamy nadzieję, że zobaczymy te postępy na torze w Barcelonie - powiedział Horner.

Kierowcy Red Bull Racing plasują się obecnie na piątej i szóstej pozycji, odpowiednio Verstappen przed Ricciardo w klasyfikacji kierowców, a sam zespół w klasyfikacji konstruktorów zajmuje trzecie miejsce.

Image © Getty Images / Red Bull Content Pool

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE