Menu

Liberty Media chce reorganizacji kalendarza Formuły 1 na kolejne lata

Grand Prix Australii

Włodarze Formuły 1 chcą lepiej zorganizować kalendarz wyścigowy, który będzie obowiązywał w kolejnych latach rywalizacji w najwyższej klasie sportów motorowych.

W ostatnich latach pojawiło się wiele krytyki odnośnie kalendarza Formuły 1, czego przyczyną były długie podróże oraz związane z tym ograniczenia czasowe, z czym musiały zmagać się zespoły F1 oraz cała logistyka.

Włoska gazeta Corriere della Sera donosi jednak, że nowi właściciele F1 pracują nad reorganizacją kalendarza na kolejne lata, aby wszystkie wyścigi były pogrupowane w strefach czasowych.

Pracujemy nad tym - powiedział Chase Carey, nowy szef Formuły 1.

Pomysł polega na organizowaniu wyścigów w jednej lub maksymalnie dwóch strefach czasowych, aby można było je pogrupować do czterech grand prix, co zapobiegnie wyścigom z tygodnia na tydzień.

Chase Carey zaprzeczył jednak doniesieniom, jakoby nowi właściciele chcieli odsunąć się od rywalizacji w Azji, czego dowodem miało być wycofanie się GP Malezji po sezonie 2017.

To absolutnie nieprawda - powiedział, dodając również, że Liberty Media chce wzrostu zainteresowania Formułą 1 w Ameryce, jednak chcą aby podstawą królowej motorsportu pozostała Europa Zachodnia.

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE