Menu

Fernando Alonso: To trudne i frustrujące - każdy weekend jest taki sam

Fernando Alonso / McLaren-Honda

GP Rosji nie mogło gorzej potoczyć się dla Fernando Alonso, który już na okrążeniu formującym musiał wycofać się z wyścigu z powodu problemów z jednostką napędową.

Hiszpan nie ukrywał po tym zdarzeniu, że czuje się sfrustrowany kolejną awarią oraz tym, jak potoczył się jego weekend w Soczi.

To trudne i frustrujące - każdy weekend jest taki sam. Moja jednostka napędowa nie miała normalnej mocy na okrążeniu formującym, dlatego mój inżynier przekazał mi abym zmienił pewne ustawienia na kierownicy. Niestety to nie pomogło i pod koniec okrążenia silnik przestał działać. Mój wyścig zakończył się przed startem.

To bardzo trudne, kiedy nie jesteś w stanie wziąć udziału w wyścigu i nie możesz finiszować w jakimkolwiek wyścigu do tej pory. Jednak Formuła 1 to moje życie, więc mam nadzieję, że wkrótce uda nam się poprawić tę sytuację.

Zawiedziony powstałą sytuacją był także sam Eric Boullier, dyrektor wyścigowy McLarena.

Jeśli chodzi o Fernando, podzielam jego frustrację - to nie do przyjęcia aby startować do drugiego z rzędu wyścigu z tylko jednym samochodem i musimy natychmiast rozwiązać problemy. To naturalne, że jest rozczarowany, ale na pewno będzie lepiej.

Image © McLaren

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE