Menu

Raikkonen usatysfakcjonowany podium w GP Rosji

Kimi Raikkonen

Kimi Raikkonen po raz pierwszy w sezonie 2017 stanął na podium i prezentował podobne tempo do swojego zespołowego partnera.

Fin startował z drugiej pozycji do wyścigu o GP Rosji, lecz od razu stracił on swoje miejsce na rzecz Valtteriego Bottasa. Dzięki przytomnej jeździe udało mu się jednak utrzymać na trzeciej lokacie pomimo wściekłych ataków Lewisa Hamiltona na pierwszym okrążeniu.

Ogólnie rzecz ujmując był to bardziej pozytywny weekend w porównaniu do trzech poprzednich. Byłem zadowolony z zachowania samochodu i gdy musiałem cisnąć, to mogłem osiągnąć odpowiedni czas okrążenia - powiedział mistrz świata z sezonu 2007.

Losy wyścigu rozstrzygnęły się na starcie, a ten element mi nie wyszedł. Myślałem, że sporo strację, ale odzyskałem swoją pozycję i ją utrzymałem. Samochód spisywał się dobrze przez cały czas, ale potem niewiele się stało. Dawaliśmy z siebie wszystko, ale nie było zbyt dużo do zdziałania. Niewiele się stało.

Istnieje przekonanie, że w sezonie 2017 o ostatecznym wyniku pojedynku pomiędzy Ferrari a Mercedesem będą decydowały detale. GP Rosji jest na to idealnym dowodem, ponieważ na przestrzeni całego wyścigu reprezentanci obu zespołów prezentowali wyrównane tempo.

Oczywiście jestem zadowolony z podium, ale rozczarował mnie fakt, że straciłem jedną pozycję na starcie. Musimy pracować, ponieważ niewielkie detale mogą zrobić na koniec dużą różnicę.

Image © Scuderia Ferrari

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE