Menu

Vettel pod wrażeniem tempa Bottasa w GP Rosji

Sebastian Vettel

Kierowca Ferrari powiedział, że świetne tempo w pierwszej połowie wyścigu zapewniło zwycięstwo Valtteriemu Bottasowi.

Po raz pierwszy od czasu GP Francji 2008 duet ekipy z Maranello wystartował do wyścigu z pierwszego rzędu. Kimiemu Raikkonenowi i Sebastianowi Vettelowi nie udało się jednak przełożyć dubletu z kwalifikacji na wyścig.

Nasz start prawdopodobnie był podobny do Valtteriego. Może trochę zyskał holując się. Broniłem wewnętrznej, ale gdy dojechaliśmy do strefy hamowania to on był przede mną i zamknął mi drzwi przed nosem. To za sprawą tego wygrał ten wyścig. Następnie zaliczył imponujący przejazd na oponach ultramiękkich. Nie mogłem się za nim utrzymać. To był wyścig Valtteriego, miał niesamowite tempo. Zasługiwał sobie na zwycięstwo, ponieważ jechał najlepiej spośród nas wszystkich - przyznał czterokrotny mistrz świata.

Sebastian Vettel pod koniec wyścigu zbliżył się do Valtteriego Bottasa, korzystał nawet z systemu DRS, lecz ostatecznie nie udało mu się wyprzedzić Fina i wygrać GP Rosji.

Próbowałem dosłownie wszystkiego, aby dogonić Valtteriego i myślałem, że może nadarzyć się do tego okazja. Byłem pewien, że Massa mógłby odpuścić w trzecim zakręcie, ale to nie ma teraz znaczenia - wyjaśnił.

Za sprawą gorszej dyspozycji Lewisa Hamiltona, po GP Rosji przewaga Sebastiana Vettela w klasyfikacji generalnej wynosi 13 punktów.

Image © Scuderia Ferrari

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE