Menu

Bottas: Warto było czekać na pierwsze zwycięstwo

Valtteri Bottas

Valtteri Bottas wygrał swój pierwszy w karierze wyścig o Grand Prix Formuły 1 i po jego zakończeniu nie krył radości z osiągniętego rezultatu.

Fin startując z trzeciej pozycji wyprzedził kierowców Ferrari i podczas kolejnych okrążeń powiększał przewagę nad nimi. Mercedes zdecydował się poprosić go jako pierwszego na zjazd do alei serwisowej, a w tym samym momencie Ferrari szukało szansy na zwycięstwo pozostawiając na torze Sebastiana Vettela. Niemiec zameldował się na zmianę opon kilka okrążeń później i pod koniec wyścigu jak szalony próbował wyprzedzić Valtteriego Bottasa. Ostatecznie ta sztuka się nie udała.

Zajęło to chwilę, ponad 80 wyścigów, ale definitywnie warto było na to czekać. Ta dziwna okazja pojawiła się w zimę, gdy dołączyłem do tego zespołu i dzisiaj stało się to możliwe. Chciałbym więc podziękować ekipie, bez której byłoby to niemożliwe - powiedział Valtteri Bottas.

Mieliśmy zdradliwy początek sezonu, ponownie walka z Ferrari była bardzo zacięta, ale zdołaliśmy być na czele. Musimy nadal cisnąć, ale w tym momencie jestem bardzo zadowolony.

Kierowca Mercedesa opisał swój atomowy start, dzięki któremu znalazł się na pierwszej pozycji przed hamowaniem do drugiego zakrętu.

Myślę, że zazwyczaj start z drugiego rzędu wcale nie jest taki zły. Dobrze ruszyłem, chociaż cokolwiek byłoby lepsze od chłopaków z przodu. Następnie podążałem w cieniu aerodynamicznym za Vettelem i zjechałem do wewnętrznej drugiego zakrętu.

Lewis Hamilton na przestrzeni całego weekendu był wolniejszy od Valtteriego Bottasa. W wyścigu zadanie Brytyjczykowi utrudniały problemy z przegrzewającym się samochodem.

Image © Mercedes AMG Petronas

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE