Menu

McLaren dementuje wypowiedź Eddiego Jordana

Fernando Alonso / McLaren-Honda

McLaren stanowczo zaprzeczył twierdzeniu eksperta telewizji Channel 4 Eddiego Jordana, który to poinformował, że Mercedes podpisał umowę dotyczącą dostaw jednostek napędowych ekipie z Woking.

Po kolejnym rozczarowującym sezonie w wykonaniu duetu McLaren–Honda, brytyjski zespół jest łączony z ponownym partnerstwem z Mercedesem. Przyczyną jest brak niezawodności i mocy jednostki napędowej Hondy i chęć natychmiastowego włączenia się do walki o najwyższe miejsca przez McLarena.

Eddie Jordan stworzył w ostatnich latach swoją wysoką reputację w sferze tworzenia prognoz, które okazują się prawdziwe. Wczoraj przekazał informacje, że umowa McLarena i Mercedesa jest już podpisana na rok 2018.

Dyrektor wyścigowy McLarena, Eric Boullier natychmiastowo jednak zdementował te informacje: Mogę z całą stanowczością stwierdzić, że Eddie się po prostu myli.

Szef Mercedesa Toto Wolff powiedział w wywiadzie dla Channel 4, że McLaren jest w stanie rozwiązać problemy bez pomocy Mercedesa.

Nie potrzebują naszego silnika. Mają partnerstwo z Hondą, które przechodzi trudną fazę. McLaren i Honda dysponują zasobami, zasobami ludzkimi i zasobami finansowymi, aby wyjść z opresji.

Image © McLaren

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE