Menu

Rosja wyklucza organizację nocnego wyścigu Formuły 1 na torze w Soczi

Daniel Ricciardo / Red Bull Racing

Grand Prix Rosji na torze Sochi Autodrom pozostanie wyścigiem dziennym i nie będzie organizowane w godzinach wieczornych.

Wicepremier Rosji Dmitry Kozak przyznał, że wyklucza organizację wyścigu Formuły 1 na torze w Soczi w godzinach wieczornych, mimo iż w ubiegłym roku pozytywnie o tym pomyśle wypowiadał się szef rosyjskiego grand prix Sergey Vorobyev, choć wiązałoby się to z dodatkowymi nakładami finansowymi ze strony rządu.

Jeśli chodzi o perspektywę wyścigów nocnych, oglądaliśmy przekaz telewizyjny z Soczi w telewizji i jest wspaniale - powiedział Kozak.

Możemy zobaczyć piękne miejsca w wiosce Olimpijskiej, wspaniałe krajobrazy i nie ma powodów, aby przenieść wyścig na godziny wieczorne. Nie osiągnęlibyśmy takie samej jakości.

Dmitry Kozak podczas wizyty w Soczi spotkał się również z nowym szefostwem Formuły 1 i jest zadowolony z planów, które nakreśliła sobie firma Liberty Media.

Rozmawialiśmy o kontynuacji naszej współpracy z nowym zarządem Formuły 1 - dodał po rozmowie z Chasem Careyem, Kozak.

Doszliśmy do porozumienia we wszystkich dziedzinach. Mamy wspaniałe doświadczenia odnośnie współpracy i nic się nie zmieni.

Grand Prix Rosji na torze Sochi Autodrom będzie obecne w kalendarzu Formuły 1 do 2025 roku.

Image © Getty Images / Red Bull Content Pool

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE