Menu

Sauber i Honda łączą siły na sezon 2018 Formuły 1

Pascal Wehrlein / Sauber F1 Team

Zespół Sauber F1 poinformował, że od przyszłego sezonu wyścigowego Formuły 1 będzie współpracował z Hondą, która dostarczy ekipie jednostki napędowe.

Po długich miesiącach spekulacji, na temat planów Saubera na kolejne lata rywalizacji w Formule 1, w kwestii jednostek napędowych, szwajcarski zespół uciął wszelkie domysły potwierdzając współpracę z japońskim producentem przed startem Grand Prix Rosji na torze Sochi Autodrom.

Nowa umowa pomiędzy stronami oznacza zakończenie tym samym długoletniej współpracy z Ferrari, które dostarczało swoje silniki i wspierało technologicznie ekipę Saubera. Tę rolę od sezonu 2018 przejmie Honda, co stwarza nowe podstawy dla zespołu oraz przyszłe możliwości w rywalizacji w Formule 1.

To wielki zaszczyt, że w najbliższych sezonach zespół Sauber F1 będzie współpracować z Hondą - przyznała szefowa ekipy Monisha Kaltenborn.

Nasze zmiany są widoczne nie tylko dzięki nowemu właścicielowi, ale teraz również dzięki nowemu technologicznemu partnerstwu z Hondą. Postawiliśmy kolejny krok milowy w tej nowej erze jednostek napędowych, na co czekamy z ogromnym podekscytowaniem i oczywiście oczekujemy na nowe możliwości.

Bardzo cieszymy się z naszego partnerstwa z firmą Honda, która wyznacza kurs dla udanej przyszłości - zarówno z perspektywy strategicznej, jak i z perspektywy technologicznej - dodała Kaltenborn.

Katsuhide Moriyama, dyrektor ds. marki i komunikacji w Honda Motor Co. Ltd. dodał: Oprócz współpracy z firmą McLaren, która rozpoczęła się w 2015 roku, Honda od przyszłego roku rozpocznie dostawę jednostek napędowych dla zespołu Sauber. To będzie nowe wyzwanie w działalności Hondy w F1.

W celu wykorzystania zalet w dostarczaniu jednostek dwóm zespołom, w maksymalnym stopniu wzmocnimy system i możliwości obu naszych działań rozwojowych, a mianowicie HRD Sakura i systemu operacyjnego w Milton Keynes.

Image © Sauber Motorsport AG

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE