Menu

Bottas zaskoczony porażką Mercedesa w kwalifikacjach

Valtteri Bottas

Fin przyznał, że nie spodziewał się, że Ferrari będzie tak szybkie w ten weekend na torze w Soczi.

Przed GP Rosji uważano, że to Mercedes będzie miał tutaj wyraźną przewagę nad rywalami. Asfalt na torze w Soczi charakteryzuje się bardzo niskim poziomem degradacji i wydawało się, że w związku z tym Ferrari będzie miało tutaj problemy.

Przed tym weekendem uważaliśmy, że prawdopodobnie będzie lepiej niż w Bahrajnie, ale jak dotychczas nie jest tak dobrze. Dla nas rozczarowujące jest to, że nie jesteśmy na pole position. Dokonaliśmy wielu dobrych zmian od wczoraj, ale to nie wystarczyło. Jutro zacznie się inna historia, trudno ją przewidzieć, ale będzie ciasno - powiedział Valtteri Bottas.

Dotychczas Ferrari było wolniejsze od Mercedesa w kwalifikacjach, a w trakcie wyścigu role się odwracały. Trudno przypuszczać, że w Soczi Ferrari mogłoby w niedzielne popołudnie stracić swoją przewagę.

Myślę, że zmiany, których dokonaliśmy w aucie powinny nam pomóc. Oczywiście nie jesteśmy pewni, że mamy tutaj najszybszy samochód, ale w trakcie trzech pierwszych wyścigów mieliśmy dobre tempo wyścigowe, więc uważam, że jutro będzie podobnie.

Valtteri Bottas podczas kwalifikacji do GP Rosji był zdecydowanie szybszy od Lewisa Hamiltona, który nie był w stanie znaleźć odpowiedniego tempa.

Image © Mercedes AMG Petronas

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE