Menu

Alonso: McLaren traci trzy sekundy na prostych w Soczi

Fernando Alonso

Hiszpan ponownie dał upust swojej irytacji związanej z niedostatkami, jeśli chodzi o jednostkę napędową Hondy.

Fernando Alonso zakwalifikował się do GP Rosji dopiero na piętnastej pozycji, a jego strata do czasu, za sprawą którego Sebastian Vettel zdobył pole postion wyniosła aż 3,5 sekundy. Nie dziwi więc, że dwukrotny mistrz świata nie jest zadowolony z dyspozycji swojego zespołu.

To niesamowite, ile tracimy na prostych. Myślę, że w pierwszym sektorze jesteśmy wolniejsi o 1,3 sekundy, a tam przecież jest tylko jeden zakręt i nie mamy tam problemów. Na prostych tracimy od 2,5 do 3 sekund na tym torze i wiedzieliśmy o tym zanim tu przyjechaliśmy, ale podczas kwalifikacji zawsze oczekujesz odrobinę więcej - powiedział Fernando Alonso.

Hiszpan był jednak bardzo zadowolony ze swojej dyspozycji w trakcie sesji kwalifikacyjnej.

Uważam, że zasadniczo były to perfekcyjne kwalifikacje. Okrążenie z Q1 może być trudne do powtórzenia. W Q2 popełniłem kilka błędów, ale Q1 było bardzo dobre, więc tym się zajmę. 0,7 sekundy przewagi nad moim kolegą zespołowym, który wygrał wszystkie serie na drodze do Formuły 1, więc nadal czuję się u szczytu swojej dyspozycji w tym momencie - przyznał dwukrotny mistrz świata.

Image © McLaren

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE