Menu

Silniki Ferrari, Mercedesa i Renault osiągnęły porównywalny poziom?

Bahrajn

Analiza przeprowadzona przez FIA w trakcie trzech pierwszych wyścigów sezonu 2017 dowodzi, że jednostki napędowe Mercedesa, Ferrari oraz Renault pod względem osiągów prezentują dość wyrównany poziom.

Dane te wskazują, że gdyby w jednakowych autach zostałoby pokonane jedno pomiarowe okrążenie po torze Barcelona-Catalunya, to okazałoby się, że różnica w czasach pomiędzy silnikami trzech wspomnianych producentów nie przekroczyłaby 0,3 sekundy.

Częścią porozumienia pomiędzy producentami w zeszłym roku było wyrównanie osiągów. Zgodnie z tym systemem każdy mógł oszacować po trzech pierwszych wyścigach proces konwergencji. Zidentyfikowaliśmy, że trzech z czterech producentów jednostek napędowych mieści się w przedziale 0,3 sekundy straty na okrążeniu toru w Barcelonie - powiedział delegat techniczny FIA Charlie Whiting.

Jest to dość skomplikowane, ponieważ występuje sporo detali w metodologii do symulowania tego na podstawie danych, które teraz tylko mamy. Zostało to wykonane i zaprezentowaliśmy wyniki prac Grupie Strategicznej.

Image © Mercedes AMG Petronas

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE