Menu

Max Verstappen: Strata do Mercedesa i Ferrari wydaje się tutaj większa

Max Verstappen / Red Bull Racing

Piątkowe treningi w Rosji ujawniły słabości samochodów Red Bull Racing. Wprawdzie kierowcy austriackiego składu w obu sesjach finiszowali w pierwszej dziesiątce, jednak charakterystyka toru nie sprzyja konkurencyjności RB13, zwłaszcza w odniesieniu do czołowych rywali, czyli Mercedesa i Ferrari.

Przedwcześnie zakończyliśmy sesję, zatrzymując się z powodu problemu z ciśnieniem paliwa - mówił po treningach Max Verstappen.

Szkoda, ponieważ nie byliśmy w stanie wykonać dłuższych przejazdów, ale na szczęście Danielowi udało się, więc przynajmniej mamy pewne dane na niedzielę.

Tor nie należy do naszych ulubionych. Przyjeżdżając tutaj wiedzieliśmy, że będzie to trudny weekend, ale postaramy się zrobić co w naszej mocy.

Strata do Mercedesa i Ferrari wydaje się większa ze względu na długie proste; mamy niższy poziom mocy i docisku, dlatego jest nam trudniej nie tylko na prostych, ale także w zakrętach.

Program Daniela Ricciardo skupił się w dużej mierze na oponach. Australijczyk był zadowolony z prowadzenia się samochodu na super miękkiej mieszance. Przed zespołem jednak jeszcze wiele pracy.

Ludzie pytali się o aktualizacje w Barcelonie, ale w pierwszej kolejności musimy zmaksymalizować to, co posiadamy z obecnym samochodem i pakietem. Jesteśmy w stanie poczynić poprawki przed dniem jutrzejszym, jednak nadal jesteśmy za Mercedesem i Ferrari, dlatego moim zdaniem obraz nie zmieni się pomiędzy czołowymi ekipami. Powiedziałbym, że Ferrari prezentuje się najlepiej po dzisiejszych przejazdach - przyznał Daniel Ricciardo.

Image © Red Bull Content Pool / Getty Images

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE