Menu

Sesja treningowa Sirotkina przerwana przez problemy z hydrauliką

Sergey Sirotkin / Renault Sport F1 Team

Zespół Renault Sport F1 potwierdził, że problemy z hydrauliką, które uszkodziły skrzynię biegów w bolidzie R.S.17 były powodem nieudanej sesji treningowej w wykonaniu Sergeya Sirotkina, który w porannych jazdach zastąpił Nico Hulkenberga.

Rosjanin, który przeprowadził testy z francuskim zespołem na torze Sakhir, pojawił się na torze na okrążenie instalacyjne, jednak już na kolejnym zatrzymał swój bolid w zakręcie numer dwa, po wbiciu drugiego biegu. Próby dalszej jazdy okazały się nieudane i Sirotkin musiał pożegnać się z jazdami w treningu.

Kontrola zespołu Renault Sport F1 wykazała, że problemy z hydrauliką spowodowały uszkodzenie skrzyni biegów, co zakończyło się wymianą przekładni przed drugim treningiem, w którym do bolidu powrócił Hulkenberg.

To sport motorowy i lepiej mieć problem z samochodem w treningu niż w kwalifikacjach, czy wyścigu - powiedział Sergey Sirotkin.

Kierowca testowy ekipy z Enstone powróci do bolidu już podczas kolejnego Grand Prix, które odbędzie się w Hiszpanii na torze Barcelona-Catalunya.

Image © Renault Sport F1 Team

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE