Menu

Mercedes ukrywa swój prawdziwy potencjał według Sebastiana Vettela

Sebastian Vettel / Scuderia Ferrari

Sebastian Vettel z zespołu Scuderia Ferrari okazał się najszybszym kierowcą podczas drugiego treningu na torze Sochi Autodrom, pokazując dobre tempo włoskiej ekipy, który potwierdził także Kimi Raikkonen osiągając najlepszy czas w pierwszym treningu.

Niemiecki kierowca uważa jednak, że Mercedes swoją prawdziwą siłę zaprezentuje już w sobotę, po słabszych piątkowych czasach, co było widoczne także w poprzednim sezonie.

Vettel zapytany, czy Mercedes ukrywa swoje prawdziwie tempo odpowiedział: Tak, myślę, że będą szybcy; to tor, który im pasuje, więc jutro będą mocni.

W zeszłym roku ludzie spodziewali się, że po piątku to Williams będzie najszybszy i jeśli dobrze pamiętam, okazało się, że Mercedes był najszybszy, więc czasami możesz zostać wprowadzony w błąd.

Uważam, że jest wiele rzeczy, które można ustawiać w samochodzie; obciążenie paliwem, tryby pracy silnika... zwłaszcza na tym torze, jest wiele rzeczy które możesz pokazać lub ich nie zdradzać.

Kierowca Ferrari dodał także, że był w stanie poprawiać swoje tempo w trakcie trwania obu sesji i ostatecznie jest zadowolony ze swoich wyników.

Byłem w stanie się poprawiać, więc jestem racjonalnie zadowolony - dodał.

Image © Scuderia Ferrari

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE