Menu

Sergey Sirotkin w bolidzie Renault podczas pierwszego treningu GP Rosji

Sergey Sirotkin / Renault Sport F1 Team

Sergey Sirotkin, kierowca testowy zespołu Renault Sport F1, weźmie udział w piątkowej sesji treningowej Grand Prix Rosji na torze Sochi Autodrom.

Rosyjski kierowca po raz pierwszy w bolidzie Formuły 1 pojawił się na torze w 2014 roku z zespołem Sauber, a następnie powrócił do akcji w zeszłym roku, po podpisaniu kontraktu z francuskim producentem.

Sirotkin, który w zeszłym tygodniu testował dla Renault w Bahrajnie, podczas pierwszej sesji treningowej w Rosji zastąpi Nico Hulkenberga.

Oczywiście czekam na to z niecierpliwością - powiedział Sergey Sirotkin.

W tym roku jeszcze się uczę, jednak nie jest łatwym być na torze, ale nie w samochodzie. Oglądanie innych kierowców w akcji i ich rywalizację, jest dość frustrujące, ponieważ sam chcesz tam być.

Dużo się uczę z zespołem i jest to pozytywny oraz przyjemny proces, ale nie tak pozytywny i przyjemny jak wyścigi.

Jestem tutaj, aby robić to czego oczekuje ode mnie zespół, więc to moje podejście do FP1; jeśli będę musiał wykonać przejazdy aero, to właśnie to zrobię. Jeśli będę musiał przeprowadzić kwalifikacyjną symulację na oponach ultra miękkich, wtedy również to zrobię - dodał Rosjanin.

Sirotkin dodał także, że jest bardzo dumny z bycia rosyjskim kierowcą wyścigowym i możliwości wyjazdu na tor Sochi Autodrom przed tysiące fanów, jednak przyznał: Jestem tam, aby jak najlepiej wykonywać pracę i skoncentrować się na całym weekendzie wyścigowym a nie tylko FP1, gdy jestem w samochodzie.

Image © Renault Sport F1 Team

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE