Menu

Renault nie będzie składało nierealnych obietnic Alonso

Fernando Alonso

Zespół Renault nie zamierza wygłaszać żadnych szalonych obietnic, aby skusić Fernando Alonso do zmiany barw. Ekipa z Enstone chce się związać jedynie z takimi kierowcami, którzy są gotowi wziąć udział w długoterminowym projekcie.

Fernando Alonso doświadcza trzeciego, pełnego rozczarowań sezonu z zespołem McLaren-Honda. Cierpliwość Hiszpana powoli się kończy i w związku z tym nie przez przypadek media sugerują, że w przyszłym roku może reprezentować inną ekipę. Potencjalną opcją jest powrót do Renault, gdzie Fernando zdobył swoje dwa tytuły mistrza świata.

Taki ruch mógłby mieć sens dla obu stron, lecz według dyrektora zarządzającego Renault nie chce z kontrakcie zapewnić Fernando Alonso o spełnieniu określonych celów, których w przyszłości może nie udać się spełnić.

Zacząłem pracować w F1, gdy Flavio i Fernando byli razem w Enstone, więc jestem emocjonalnie dotknięty tym okresem. Od tamtej pory okoliczności uległy mocnej zmianie, a my potrzebujemy teraz ostatecznego składu, który będzie dobry na długoterminowy projekt. Nie sądzę, że w przyszłym roku będziemy w stanie walczyć o mistrzostwo, więc potrzebujemy kierowcy, który może nas wspierać w przygotowaniach do powrotu na najwyższe miejsca w tabeli – powiedział Cyril Abiteboul.

Fernando Alonso, gdy nie dojdzie do porozumienia z McLarenem, rozpocznie rozmowy z innymi zespołami dopiero latem. Renault również wstrzymuje się z oceną swojego obecnego składu kierowców i tym, czy na kolejny rok zdecyduje się na jakieś korekty w tym aspekcie.

Image © McLaren

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE