Menu

Sebastian Vettel nie obawia się o formę Ferrari

Sebastian Vettel / Scuderia Ferrari

Warunki podczas najbliższej rundy w Rosji będą chłodniejsze niż w Bahrajnie, ale Sebastian Vettel pod tym względem nie obawia się o formę swojego zespołu.

Mercedes widzi swoją szansę podczas niedzielnego wyścigu na torze w Soczi. Powierzchnia tego toru jest gładka, co oznacza, że degradacja opon nie będzie duża.

Soczi to gładki tor i mniej ścierny dla opon, więc można na nich przejechać wiele kilometrów. Mam nadzieję, że będziemy mogli korzystać w pełni z tempa samochodu, a nie martwić się o opony – powiedział Lewis Hamilton.

Kierowca Ferrari zapytany po testach w Bahrajnie, czy uważa, że zespół czeka trudny weekend, odpowiedział: Nie sądzę, myślę, że będzie dobrze. Pokazaliśmy to już w Chinach, a tam było dość zimno. Nie znam jeszcze prognozy, ale zwykle pogoda jest zmienna – odpowiedział Sebastian Vettel.

Jak niska degradacja opon będzie panowała podczas wyścigu w Soczi nakreślił kierowca zespołu Haas F1 Team, Romain Grosjean.

Będziemy naciskać na każdym okrążeniu! Wystartujemy i pokonamy pięćdziesiąt okrążeń, a następnie zjedziemy na ostatnich pięciu po opony super miękkie.

Image © Scuderia Ferrari

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE